Zanjan News پیوند: http://www.mardom-e-no.com/index.php?id=18997
مسئول قدیمی‌ترین عطاری زنجان عنوان کرد:
اهمیت مصرف گیاه دارویی چای کوهی در فصل بهار
( 26/04/10) گیاه دارویی چای کوهی با خاصیت رقیق سازی خود، از بروز بسیاری از بیماریها و مشکلات جسمی و روانی جلوگیری می‌کند. @@

مسئول قدیمی ترین عطاری زنجان با اشاره به رویش گیاه دارویی چای کوهی (توکلوجه) در فصل بهار گفت: مصرف این گیاه در فصل بهار از اهمیت بالایی برخوردار است و رویش آن در این فصل به طور یقین بی حکمت نیست.
محمدباقر عزیزپور، در گفت‌وگو با ایسنا، چای کوهی را رقیق کننده خون دانست و اظهار کرد: با توجه به اینکه اکثر افراد در زمستان از غذاهای مقوی و سنگین استفاده می‌کنند و تحرک کمتری نسبت به فصل گرم سال دارند، لذا خون اين افراد در فصل زمستان غلیظ تر از سایر فصول می‌شود.
وی با بیان اینکه با ورود به فصل بهار در برخی از افراد بسیاری از مشکلات ناشی از غلظت خون مشاهده می‌شود، تصریح کرد: گیاه دارویی چای کوهی با خاصیت رقیق سازی خود، از بروز بسیاری از بیماریها و مشکلات جسمی و روانی جلوگیری می‌کند.
این عرضه کننده گیاهان دارویی چای کوهی را نافع و آرام بخش قلب دانست و یادآور شد: این گیاه از خواص درمانی بسیار مفیدی به ویژه در زنان در طول دوران عادات ماهانه برخوردار است.
عزیزپور با بیان اینکه تاکنون بروز هیچ گونه عوارضی ناشی از مصرف چای کوهی مشاهده نشده است، متذکر شد: تنها مورد منع مصرف این گیاه دارویی در زنان باردار می‌باشد.
وی با یادآوری اینکه چای کوهی به وفور در استان یافت می‌شود، خاطر نشان کرد: این گیاه دارویی در میان مردم به خوبی شناخته شده است و به صورت دم کرده و چای مصرف می‌شود.