Zanjan News پیوند: http://www.mardom-e-no.com/index.php?id=14182
سرپرست مرکز اطلاع رسانی دارو و سموم زنجان:
شهروندان جهت تهیه داروهای کمیاب با مرکز اطلاع رسانی دارو تماس بگیرند
( 23/09/09) مرکز اطلاع رسانی دارو و سموم، با هدف پاسخگویی به سؤالات عموم مردم و گروههاي پزشكي از طریق شماره تلفن 09646 در زمینه‌های مختلف اطلاعات دارویی و موارد مسمومیت فعالیت می‌كند. @@

ایسنا: سرپرست مرکز اطلاع رسانی دارو و سموم معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی زنجان گفت: بیماران برای دریافت راهنماییهای لازم جهت تهیه داروهای کمیاب با مرکز اطلاع رسانی دارو و سموم تماس بگیرند.
پروین اسکندری اظهار داشت: مرکز اطلاع رسانی دارو و سموم، با هدف پاسخگویی به سؤالات عموم مردم و گروههاي پزشكي از طریق شماره تلفن 09646 در زمینه‌های مختلف اطلاعات دارویی و موارد مسمومیت فعالیت می‌كند.
وی برلزوم مصرف منطقی داروها در جهت پیشگیری از بروز عوارض متعدد آنها تأکید كرد و افزود: بخشی از اطلاعات دارویی که از طریق این مرکز ارائه می‌شود، شامل موارد منع مصرف داروها، تداخلات داروها با يكدیگر و عوارض جانبی داروها می‌باشد.
اسکندری به خطرات و عوارض مختلف مصرف خودسرانه انواع داروها اشاره كرد و ابراز داشت: اطلاع رسانی در رابطه با نکات قابل توجه در خصوص مصرف داروها در دوران بارداری و شیردهی، تأثیر داروها برنتایج آزمایشگاهی، نحوه صحیح مصرف داروهای مختلف و کنترل و درمان مسمومیتها بخش دیگری از اطلاعات دارویی قابل ارائه توسط این مرکز می‌باشد.
اين مقام مسئول خاطرنشان كرد: مرکز اطلاع رسانی دارو و سموم علاوه بر راهنمایی بیماران جهت تهیه داروهای کمیاب، به بررسی داروهای موجود و نیازهای دارویی استان و همچنین توزیع مناسب داروها در سطح استان می‌پردازد.
اسکندری با بيان این مطلب که این مرکز با ارسال اطلاعیه‌هايی عوارض ناخواسته دارویی دریافتی از مرکز بهداشت و بررسی عوارض ناخواسته، کلیه گروههای پزشکی و بیمارستانها را در جریان آخرین عوارض و اشتباهات دارویی مشاهده شده قرار می‌دهد، اظهار داشت: پردازش نسخ پزشکان استان در نرم افزارهای بررسی نسخ، گزارش پيگيري از پردازشهای صورت گرفته، ارسال نتایج آن به پزشکان و نیز تشکیل کمیته‌های تخصصی بررسی نسخ با حضور پزشکان متخصص مربوطه با هدف ارتقای فرهنگ تجویز منطقی دارو از دیگر فعالیتهای مهم این مرکز به شمار می‌رود.